Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Podsumowanie XII edycji "Twardziela Świętokrzyskiego"
Aktualności
Podsumowanie XII edycji "Twardziela Świętokrzyskiego"
Przybyło 118 nowych „Twardzieli Świętokrzyskich”
Podajemy kilka suchych faktów statystycznych o zakończonej 1 maja dwunastej edycji supermaratonu „Twardziel Świętokrzyski”.
Ostatecznie wystartowało 158 uczestników, w tym 43 kobiety. Do mety w limicie czasowym (organizatorzy przedłużyli limit o 1 godz. ze względu na dokuczliwy upał) dotarło 118 osób, pań 31. Pierwsi na mecie w Strawczynku o godzinie 9.47 (13 godz. 47 min.) pojawili się Gołąb Robert oraz Gonciarz Bartłomiej, obydwaj ze Stowarzyszenia „Aktywny Ćmińsk”, a z kobiet Odomirska Katarzyna z Krakowa o 11.14, tuż za pierwszą trójką. Seniorem maratonu został (!) 83-letni Ignatowski Maciej z Grójca, który na mecie był tuż przed 18.00, a przecież równo 40-ci osób nie wytrzymało trudów bardzo wymagającej trasy. Uczestniczyli w imprezie przedstawiciele prawie wszystkich województw, nie było tylko nikogo z warmińsko-mazurskiego. Najdalsze miejscowości skąd pochodzą nowi „twardziele” to Chojnice, Złotów, Piła i Łomża.
Zdjęcia są dostępne na www.turysta.swietokrzyski.eu , a migawki z przebiegu można znaleźć w archiwum TVP Kielce („Informacje” z dn. 1.05.). Więcej wiadomości oraz lista „twardzieli” będzie dostępnych za kilka dni na stronie maratonu.   
                                                                                                                                             Organizatorzy
piątek, 04 maja 2018 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs