Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Spacerem po górach - Beskid Sądecki
Aktualności
Spacerem po górach - Beskid Sądecki
Oddział Świętokrzyski PTTK  w Kielcach
zaprasza na dwudniowy wyjazd w góry z cyklu „Spacerem po górach”
w Beskid Sądecki 21 -22 lipca 2018r.

Kiedy ostatnio była(e)ś w górach?  Już nie pamiętasz?                                                                                                          Czy bardzo chciał(a)byś znów podreptać po górskim szlaku?                                                                                              Nie możesz pojechać w kochane góry na cały weekend? Bo obowiązki rodzinne, domowe itp?   Spróbuj!                                                                                       Zapracowana(y) jesteś tak, że na nic czasu nie ma, a zwłaszcza już na góry?                                                                                                                                          Boisz się, że dawno nie chodziła(e)ś i kondycja już nie ta co kiedyś?
Czy masz chęć pospacerować jeszcze górskim szlakiem?

Zapraszamy Cię na dwudniowy wyjazd w góry w jeden dzień weekendu!
Cykl "Spacerem po górach" ma na celu
- zachęcenie do aktywnego wypoczynku tych którym wydaje się, że już po górach nie pochodzą,
- danie szansy na pochodzenie po górach tym którzy nie są wybitnymi piechurami,

Zgodnie z tytułem cyklu – po górach, nie ważne jakich, my bezwzględnie będziemy spacerować a nie biegać. Tempo marszu i trasy dostosowane będą do każdego przeciętnego turysty górskiego. Odcinki przejść mieć będą w sezonie wiosenno- jesiennym po ok. 13-18 km, w zimowym – do ok. 15 km.

Koszt – 245zł i 235zł członkowie PTTK z opłaconą składką na 2018/2019
Cena zawiera: ubezpieczenie, transport, obsługę pilota/przewodnika, nocleg w Schronisku PTTK  na Przehybie, obiadokolację w dniu 21.07.2018r., wieczorną biesiadę przy ognisku, śniadanie w dniu 22.07.2018r. ,
  Wpłaty należy dokonać w Biurze Oddziału PTTK lub na konto nr rachunku

02 2490 0005 0000 4520 7000 1876


21-22 lipca 2018r. (sobota-niedziela) – Beskid Śląski.
Przejazd na trasie Kielce – Tylmanowa ( więcej szczegółów wkrótce)
Przejście trasy: Tylmanowa – Pasmo Błyszcza i Jaworzynki – Przełom Przysłop – Skałka – Schronisko PTTK na Przehybie  (nocleg) – więcej szczegółów wkrótce
Przejście trasy: Schronisko PTTK na Przehybie – Złomiste Wierchy – Mała Radziejowa – Radziejowa – Przełęcz Obrazek pod Rogaczami – Kordowiec – Rytro
Przejazd na trasie : Rytro – Kielce                               

Uwagi organizacyjne:
Obowiązkowo bierzemy śpiwór (każdy dla siebie)
Wędrujemy na ciężko – z plecakiem wyposażonym  na dwudniowe przejście

Trasy mogą ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne, stan szlaku oraz sprawność grupy.
Porady dodatkowe:
 - Należy koniecznie wziąć ze sobą jakąś latarkę, najlepiej czołówkę, no i mapę Beskidu Śląskiego.
- Ubiór: pogoda w górach – jak kobieta – zmienną jest! Zaopatrujemy się w ciepłe rzeczy (sweter, polar) i koniecznie coś od deszczu. Bierzemy buty turystyczne, sprawdzone i najlepiej zaimpregnowane. Koniecznie czapka - na głowę oczywiście. Polecamy technikę na cebulę”, czyli tak, aby mieć na sobie kilka warstw odzieży; zawsze wtedy można coś ściągnąć gdy zrobi się cieplej, a potem ubrać gdy się ochłodzi. Ochraniacze na spodnie - mogą być użyteczne, zwłaszcza przy błocie, lepiej je wziąć – jak macie. Bardzo przydatną rzeczą są kijki, zwykłe narciarskie lub teleskopowe.  Zapasowe, suche skarpetki są przyjemną odmianą dla stóp w odróżnieniu od ich nieraz już przemoczonych i przepoconych  poprzedniczkach.
- Jedzenie. Można powiedzieć pełny socjalizm – każdemu  według potrzeb – kanapki (wszędzie i wszystkim kiedyś chce się jeść!). Naturalnie coś do picia (bezalkoholowego) podobnie jak z jedzeniem – według potrzeb. Nasza rada to gorąca herbata w termosie i półtora litra wody mineralnej (lub źródlanej) na osobę. W wędrówce przydadzą się słodycze typu czekolada, cukierki etc. - dodatkowy zastrzyk energii zawsze może być (oby nie) potrzebny.
- przydać może się scyzoryk lub inny nóż ( ale kto w świętokrzyskim nie nosi ze sobą scyzora?).                                      - Nie zapomnijcie leków, które musicie regularnie zażywać oraz podstawowej apteczki (m.in. środki od bólu głowy)
- Nawet najlepsze i najwygodniejsze buty potrafią boleśnie obetrzeć stopę -  dlatego zapakujcie kilka plastrów z opatrunkiem. Bandaż elastyczny jest również wskazany.
- Pamiętajmy o przyborach toaletowych (szczoteczka do …czegoś tam i pasta (może być też do butów)) i kapciach (lekkim obuwiu na zmianę).
- Ostatnia porada czysto techniczna (nie tak jak kiedyś kandydat na premiera i ministra): często pakujemy się w ostatniej chwili i w pośpiechu dobrze jest zapakować wszystko do reklamówek. Nie ma nic gorszego niż przemoczone rzeczy w plecaku.
Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników wyjazdu.

Obsługą wycieczki zajmie się firma Regio Travel Sp. z o.o. ul. H. Sienkiewicza 29,25-007 Kielce  wpisana do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych pod numerem 140/18.
środa, 16 maja 2018 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs