Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » XXIX edycja maratonu 50-tka Świętokrzyska
Aktualności
XXIX edycja maratonu 50-tka Świętokrzyska
W dniach 26-27 maja 2018 roku odbyła się już XXIX edycja maratonu pieszego pod nazwą „50-tka Świętokrzyska”. W imprezie uczestniczyło w sumie 186 piechurów.
Maratończycy pokonywali trasę „wędrując” przez Góry Świętokrzyskie początkowo szlakiem niebieskim a następnie zielonym i czerwonym. Trasa prowadziła z Daleszyc do Świętej Katarzyny przez: Górę Krzemionkę ( 389,4m n.p.m.), Górę Wysokówkę ( 427 m n.p.m.), Górę Kiełki (452m n.p.m.), Czyżów, Złotą Wodę, Płucki,  Wał Małacentowski, Kobylą Górę (202 m n.p.m.), Trzciankę, Święty Krzyż, Hutę Szklaną, Kakonin, oraz Łysicę ( 612m n.p.m.).
Długość maratonu wynosiła 53,5km. W trakcie długiej wędrówki piechurom na początku towarzyszyła słoneczna pogoda, niestety w godzinach po południowych pojawiła się burza z ulewnym deszczem a nawet gradem. Wspaniałe świętokrzyskie krajobrazy zrekompensowały uczestnikom trud włożony w pokonanie wymagającej trasy maratonu oraz niesprzyjające warunki pogodowe.
W niedzielę 27 maja na terenie Niepublicznego Szkolnego Schroniska Młodzieżowego Tanie Spanie w Świętej Katarzynie odbyło się uroczyste wręczenie medali oraz dyplomów uczestnikom, którzy ukończyli pełen dystans. Nie zabrakło również upominków od sponsorów.
Statystyki: W maratonie czynny udział wzięło 186 uczestników, do mety w Świętej Katarzynie dotarło 169 uczestników. Pierwszy uczestnik dobiegł na metę już w 4 godziny i 29 minut. ( 17 uczestników wycofało się na trasie z powodu warunków pogodowych).
Maratończycy pokonali 53,5km. Po drodze mijali 3 punkty kontrolne stałe oraz 1 samoobsługowy punkt kontrolny na Górze Kiełki. Na punktach kontrolnych uczestnicy mogli posilić się zupą pomidorową, ciastkami oraz owocami.
Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć.


piątek, 08 czerwca 2018 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs