Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Wieczory w Muzeum Historii Kielc
Aktualności
Wieczory w Muzeum Historii Kielc

Muzeum Historii Kielc zaprasza do udziału w nowych, stałych, cotygodniowych spotkaniach pod nazwą  „Wieczór w muzeum”. Spotkania o charakterze klubowym  – w każdą nieświąteczną środę – zaczynać będą się o godz. 17. 00.
Jednak na inauguracyje spotkanie – odmienne  w formie od całości cyklu  - zapraszamy 7 listopada o godzinie 17.

Na początek zapraszamy na „Rozmowę wieczoru”: Jakich muzeów nam potrzeba?
Wezmą w niej udział dyrektorzy i osoby kierujące kieleckimi placówkami kultury,  prowadzącymi działalność typu muzealno-galeryjnego. Gospodarzem będzie dyrektor Muzeum Historii Kielc
dr Jan Główka. Znajdzie się także czas na pytania i rozmowę pomiędzy zaproszonymi gośćmi
a pozostałymi uczestnikami, wśród których – mamy nadzieję – nie zabraknie przedstawicieli kieleckich mediów.

Pełny program „Wieczorów...”  prześlemy redakcjom i opublikujemy na naszej stronie internetowej w przyszłym tygodniu.
Dzisiaj krótko: spotkania w 1, 3 i 4 środę będą dwuczęściowe. Zaczynać będą sie o godz 17.00,  o godz. 17.45–18.00 przewidujemy przerwę na herbatę oraz na zapoznanie się z „Eksponatem tygodnia”.
O godzinie 18.00 „Rozmowa wieczoru” pomiędzy zaproszonymi gośćmi na określony temat, z późniejszym udziałem widzów w formie pytań.

I tak:
W pierwszą i trzecią środę o 17.00 – do końca lipca 2013 r. - cykl prelekcji (40 min.) pod wspólnym tytułem „Kieleckie Curriculim vitae” obejmujący dzieje miasta od najdawniejszych czasów po 1945 rok – uzupełnione ilustracjami, skierowany do wszystkich zainteresowanych dziejami miasta: od uczniów po seniorów i prezentujący najnowszy stan wiedzy o historii Kielc. Prowadzenie: pracownicy Muzeum Historii Kielc.

Spotkania w czwartą środę miesiąca o 17.00 – pod wspólnym tytułem „Stare, piękne, cenne” (40 min.) – są skierowane do wszystkich zainteresowanych, zbieractwem, rzemiosłem artystycznym, starą fotografią, dokumentami itp., czyli tym, co jest przedmiotem zainteresowania muzeów i kolekcjonerów. Na początek dwuczęściowe spotkanie Srebra, sreberka, platery..., 

O godz. 18 w te trzy środy wspomniane „Rozmowy wieczoru”

Natomiast w drugie środy cały wieczór - od godz. 17.00 – wypełni „Muzealny klub mamy i taty”.
Luźna formuła spotkań w muzeum, jako potencjalnie ciekawym publicznym miejscu kultury, skierowana do rodzin lub grupek towarzyskich w dowolnej konfiguracji. I tylko dwie zasady: temat przewodni dla chętnych – pierwszy Klub 14 listopada pod hasłem Wieczór muzealnego bambosza – oraz okazja na rozmowę na dowolne tematy,  w różnych kameralnych punktach muzeum, według własnych zainteresowań.  Współpraca studentów-wolontariuszy zapewni także opiekę i osobne zajęcia dla dzieci.
  Spotkania dla wszystkich – bez żadnych ograniczeń, za to w nietypowej muzealnej  „scenerii” a bez przymusu muzealnych zachowań. Zapraszamy wszystkich.

Do końca bieżącego roku wstęp na wszystkie spotkania bezpłatny.

środa, 31 października 2012 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs