Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Relacja z II Maratonu Pieszego "Przedwiośnie"
Aktualności
Relacja z II Maratonu Pieszego "Przedwiośnie"
I kto by pomyślał że wystarczy zaledwie rok by pokazać całej Polsce uroki świętokrzyskich szlaków? A w zasadzie jeden dzień by w pigułce zobaczyć wszystko co mają w sobie Góry Świętokrzyskie. Maraton Pieszy „Przedwiośnie” jest tego namacalnym przykładem. Kolejna edycja pokazuje, że nie tylko turyści się rozwijają w swoich pasjach, ale i organizatorzy nie zostają w tyle. Przede wszystkim prawie trzykrotne zwiększenie limitu uczestników imprezy pokazało, że o frekwencję nigdy nie będziemy się martwić. Okazuje się, że nie lada wyzwaniem jest pokonanie trasy 76 km. maratonu, ale sukcesem jest rejestracja na imprezę! 190 uczestników zebraliśmy w przeciągu 5 minut. Co oznaczało, że na pewno mieliśmy co robić aż do 1 kwietnia.

Już przed samą imprezą podsycaliśmy atmosferę, pokazując nad czym pracujemy i co już nam się udało zdobyć. Co zdecydowaniem zmobilizowało ciekawskich, którzy już trzy dni przed maratonem odbierali swoje pakiety startowe w Decatlonie. Był to świetny pomysł, z wieloma uczestnikami udało nam się porozmawiać, posłuchać wspólnych osiągnięć, planów i oczywiście oczekiwań od II Maratonu Pieszego „Przedwiośnie”.

Centrum Edukacyjne „Szklany Dom” w Ciekotach 1 kwietnia zostało całkowicie sparaliżowane przez piechurów, turystów i maratończyków. Wszyscy wyczekiwali godziny 5 by choć przez sekundę spotkać się ze wszystkim w jedynym miejscu na wspólnej fotografii. Już stały atrybut imprezy – tybetański gong – wybił czas startu i jeszcze przez świtem nikogo nie było w Szklanym Domu.

Co i jak było na trasie każdy z uczestników mógłby z osobna opisać swoją relacją. Pewne jest jedno każdy z nich odwiedził 8 punktów kontrolnych i pokonał sam siebie licząc każdy kilometr przebytej trasy. Ciężko było nie wykorzystać specjalnej daty imprezy i prima aprilis czekał też na uczestników. Punkty kontrolne zaskakiwały, nie tylko dawały schronienie przez promieniami słońca i „ładowały” brzuchy ale z humorem prezentowały swoje atuty. Był punkt medyczny, gdzie każdy został wnikliwie zbadany prze doktora Z Nadwagą, a skierowanie wypisywała siostra Bezosierdzia. W Kakoninie jak przystało na świętokrzyskie można było spotkać baby jagi, które przyciągały swoją urodą do skosztowania źródlanej wody. Była też już słynna herbatka panoramiksa w wersji letniej i wiele, wiele atrakcji o których wiedzą tylko uczestnicy.

Meta imprezy czekała już na pierwszego piechura od 5 rano i dzięki temu kiedy po 8 godzinach ktoś zaczął zbliżać się do Szklanego Domu wszyscy czekali z napięciem. Fotografowie, grupy kibiców, fanfary i oczywiście gong przywitali pierwszego uczestnika już o godzinie 13. Dalej przybywali kolejni i kolejni aż do późnych godzin nocnych. Mimo słońca, mimo olbrzymiego trudu każdy z uśmiechem na ustach wbiegał na metę i czekał na zasłużony odpoczynek.

Duże emocje także towarzyszyły gali medalowej drugiego dnia pobytu w Górach Świętokrzyskich, kiedy to każdy uczestnik otrzymał szklany ręcznie wykonany medal, dyplom i pakiet wydawnictw, gadżetów i upominków. Gala zakończyła się losowaniem wielu atrakcyjnych nagród ufundowanych przez Sponsorów i Partnerów. Wyjątkowym akcentem podkreślającym górski charakter imprezy był wernisaż wystawy Julii Sotkiewicz pod tytułem "O Górze".

W imprezie wzięło udział 183 uczestników z czego 46 kobiet, a ukończyło 159 maratończyków. W pomoc zaangażowanych było 48osób z Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach, z Miejsko – Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz z Centrum Edukacyjnego „Szklany Dom w Ciekotach”.

Imprezę wsparli:
Hotel Przedwiośnie – Sponsor generalny
Wodociągi Kieleckie – Sponsor strategiczny
Trakt – Sponsor strategiczny

Partnerami i Sponsorami gadżetów, upominków i punktów odżywczych byli: Ekobox, Lech-Pol OffRoad Team, Coca Cola, Kropla Beskidu, Polar, Decathlon Kielce, Wydawnictwo Kartograficzne Compass, Warsztat Koszulkowy, E.Leclerc, Rigips Saint – Gobain, Targi Kielce, Hotel Odyssey, Ośrodek Wypoczynkowy Polanika, Zamek Królewski w Chęcinach, Cafe Latarenka, Lukrowe Chaty, Studio Reklamy Neo Media, Lokalna Grupa Działania „Wokół Łysej Góry”, Centrum Tradycji Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach , Kultury Lokalna Organizacja Turystyczna Partnerstwo Ziemi Świętego Krzyża, Centrum Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich w Nowej Słupi, Grupa PCK w Kielcach, Piekarnia Ernest Noga.

Patronat medialny nad maratonem objęli: portalgorski.pl , biegigorskie.pl , traseo.pl , easymove.com.pl , Górskie Wyrypy, biegologia.pl, chodzezkijami.pl , Świętokrzyskie Travel, Kurier Masłowski , Echo Dnia, TVP 3 Kielce, Radio Kielce.

Do zobaczenia 8 kwietnia 2018 na III Maratonie Pieszym Przedwiośnie
środa, 05 kwietnia 2017 powrót

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs