Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Fajna Ryba + fajni ludzie = najfajniejsza wyprawa KG PTTKPrzedborski Park Krajobrazowy w 1/3 znajduje się na terenie woj. świętokrzyskiego a w drugiej części na terenie woj. łódzkiego. Traktowany po macoszemu przez turystów bo za daleko od Kielc i za daleko od Łodzi. O ile o obu miastach słyszał każdy, o tyle o najwęższym naturalnym wzniesieniu województwa łódzkiego – górze Fajna Ryba (347m n.p.m.) – wiedzą nieliczni.

środa, 21 grudzień 2011 czytaj całość
Nie żyje Jerzy Fijałkowski - jeden z największych regionalistów Gór Świętokrzyskich
W wieku 79 lat zmarł Jerzy Fijałkowski, gawędziarz, geolog, regionalista. Autor licznych publikacji związanych z geologią, geografią, i historią Gór Świętokrzyskich.
Jerzy Fijałkowski miał swój niepowtarzalny, specyficzny i wyróżniający go styl.  Charakterystyczna lekko przygarbiona sylweta, czapka z daszkiem i bryczesy. Siadał na kieleckim Rynku, pod arkadami, obok swojego stoiska na którym wystawiał do sprzedaży minerały, ozdoby z kamieni jubilerskich i swoje książki, słynne „Opowieści z Gór Świętokrzyskich”. Był geologiem, znawcą tego co najcenniejsze na naszej ziemi.  Chętnie dzielił się swoja wiedzą okraszoną wieloma  niepowtarzalnymi „smaczkami”.  Pana Jerzego znało się, ceniło i lubiło jako skarbnicę wiedzy  i osobę o spokojnym dystansie wobec świata. Pozostawił po sobie wiele cennych opracowań o Ziemi Świętokrzyskiej, sporo wspomnień i … żal. Żal, jaki powstaje zawsze, kiedy odchodzi osoba nietuzinkowa, która samym swym byciem wytwarza pewien koloryt. Osoba, wraz z którą odchodzi coś trudno uchwytnego i niepowtarzalnego...

Uroczystość Pogrzebowa odbędzie się w środę 21 grudnia o godz. 14:00 na Cmentarzu Starym w Kielcach.
Cześć Jego pamięci...

wtorek, 20 grudzień 2011 czytaj całość
Gwiazdkowy prezent? Polecamy coś specjalnego!
Wydawnicza perełka, która powinna zasilić biblioteczkę każdego przewodnika, to odpowiedź na pytanie, czym obdarować pod choinką prawdziwego miłośnika Kielc. Wydana niewielkim nakładem, najnowsza publikacja będąca kompendium wiedzy o początkach Kielc, lada dzień zniknie w zbiorach wytrawnych regionalistów...
piątek, 16 grudzień 2011 czytaj całość
Wyjazd Klubu Górskiego PTTK na Fajna Rybę
Fajna Ryba – najwyższe naturalne wzniesienie województwa łódzkiego (347 m n.p.m.), położone w obrębie Pasma Przedborsko-Małogoskiego oraz Przedborskiego Parku Krajobrazowego. U stóp wzniesienia leży miejscowość Góry Mokre...
Klub Górski zaprasza na kolejną wyprawę... termin 17.12.2011r. Fajna Ryba czeka!!!

niedziela, 11 grudzień 2011 czytaj całość
VII Międzynarodowy Zimowy Zlot Turystów KTN ZG PTTK

W imieniu komitetu organizacyjnego VII Międzynarodowego Zimowego Zlotu Turystów i Komisji Turystyki Narciarskiej Zarządu Głównego PTTK zapraszamy turystów do uczestnictwa w tej imprezie i reprezentowania Polski.

Impreza odbędzie się w terminie 02-05.02.2012 w Levoćy na Słowacji.

Program szczegółowy na www.kst.s
czwartek, 08 grudzień 2011 czytaj całość
"W górach jest wszystko co kocham"
Dom o Zielonych Progach to zespół dobrze już znany uczestnikom koncertów w górach w Kielcach. Piosenki tej grupy należą dziś już do kanonu piosenek najczęściej śpiewanych na górskich szlakach. Zespół oprócz muzycznego udziału w sześciu kolejnych edycjach CD W górach…, na których to można usłyszeć kilkadziesiąt autorskich piosenek wydał także w ciągu kilku ostatnich lat dwie autorskie płyty. Pierwsza o nazwie takiej samej jak zespół czyli po prostu Dom o Zielonych Progach , druga, która ukazała się po dwóch latach nosi tytuł JAM. W tym roku grupa obchodzi 10 lecie istnienia, z tej okazji ukazała się płyta koncertowa zatytułowana TATIKA, są na niej znane już kompozycje zespołu w akustycznych aranżacjach, a także nowe piosenki, które nie były wcześniej rejestrowane.

Pałacyk Zielińskiego zaprasza:
16.12.2011r. o  godz. 19.00  "W górach jest wszystko co kocham" - koncert zespołu Dom o Zielonych Progach.
W ramach projektu "W górach jest wszystko co kocham" zapraszamy na wieczór z piosenką turystyczną. Bilety w cenie 20 zł do nabycia od 5 grudnia.
środa, 07 grudzień 2011 czytaj całość
III Rajd Mikołajkowy
środa, 07 grudzień 2011 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs