Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Szósty Unijny Ogólnopolski Maraton Pieszy po Górach Świętokrzyskich
Zapraszamy do udziału w Szóstym Unijnym Ogólnopolskim Maratonie Pieszym. Dla uczestników przygotowana została 100km trasa biegnąca głównym szlakiem Gór Świętokrzyskich za przebycie, której otrzymuję się tytuł i statuetkę "Twardziel Świętokrzyski".czwartek, 15 kwiecień 2010 czytaj całość
VI Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze "Na Rozdrożach"
  
   Studenckie Koło Naukowe Turystyki „Bez Nazwy”, działające przy Instytucie Geografii Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach, zaprasza na festiwal podróżniczy – VI Ogólnopolskie Akademickie Spotkania Podróżnicze „Na Rozdrożach”, który odbędzie się w dniach 22 – 24 kwietnia 2010 r. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Kielc, Prorektor oraz Dyrektor Instytutu Geografii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.
   Już po raz szósty Kielce gościć będą podróżników z całej Polski. To wspaniała okazja, by posłuchać opowieści o interesujących wyprawach w różne zakątki świata. Przez te trzy dni odwiedzimy Indie, Chile, Węgry, Etiopię, Grecję, Turcję, Ukrainę, Kazachstan, Mongolię, Chiny, Irak, Albanię, Sudan, wybierzemy się na Bliski Wschód a także w podróż dookoła świata na jachcie, zabierze nas gość specjalny Natasza Caban. Na te podróże „bez paszportu” zapraszamy do sali 347 Instytutu Geografii na ul. Świętokrzyskiej 15 w Kielcach.
Szczegółowy program VI Festiwalu „Na Rozdrożach” oraz wszelkie informacje znajdują się na stronie: www.festiwal.xa.pl

środa, 14 kwiecień 2010 czytaj całość
VI Rajd Wagarowicza
21 marzec jest datą, którą uczniowie potocznie nazywają „Dniem Wagarowicza”. Dzień ten jest obchodzony przez nich bardzo uroczyście. Zgodnie z tradycją uczniowie przychodzą na zajęcia poprzebierani w różne stworzone przez siebie stroje i zastępują nauczycieli w ich obowiązkach. W szkołach odbywają się dyskoteki, happeningi i wspóle wyjścia do kina, teatru, na basen. Wszystko po to żeby uczynić ten dzień jeszcze bardziej podniosłym. W tym roku również Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wraz ze Świętokrzyskim Centrum Profilaktyki i Edukacji postanowiło włączyć się w obchody tego „święta” organizując dla uczniów i nauczycieli „ VI Rajd Wagarowicza”. Ze względu na warunki pogodowe zmieniamy termin rajdu i odbędzie się on 25.03.2010r. Jest to impreza bezpłatna!
    
czwartek, 11 marzec 2010 czytaj całość
VI 25-tka Świętokrzyska
Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej VI edycji 25-tki Świętokrzyskiej, która odbędzie się 20.03.2010 r. na trasie Chęciny - Grzywy Korzeczkowskie - Jedlnica - Rez. Milechowy - Małogoszcz PKP - Leśnica.
      
środa, 03 marzec 2010 czytaj całość
Wybieram wędrowanie. Poradnik młodego turysty
"Wybieram wędrowanie. Poradnik młodego turysty."
to kompendium wiedzy dla młodego turysty, co zrobić i jak się przygotować do wędrówki, a także wskazówki jak bezpiecznie wędrować, wskazanie miejsc  wartych zobaczenia, a także ich wartości antropo- genicznych
i przyrodniczych. Poradnik   zawiera informacje o organizacjach poza- rządowych, z którymi młodzież może spotkać się w szkole, PTTK, ZHP, ZHR  czy PTSM.
wtorek, 02 marzec 2010 czytaj całość
Tetrapod - śladami wymarłych gatunków

Muzeum Narodowe w Kielcach zaprasza 21 lutego 2010 r. o godz. 12.00 do Sali Portretowej Pałacu Biskupów Krakowskich, na kolejne spotkanie z cyklu "Niedziela w Muzeum". Wykład pt. "Tetrapod - śladami wymarłych gatunków" wygłoszą Grzegorz Niedźwiedzki oraz Piotr Szrek autorzy publikacji w NATURE "Tetrapod trackways from the early Middle Devonian of Poland" z 7 stycznia 2010 r. Wprowadzenie do tematu oraz garść informacji znajdą Państwo na stronach Państwowego Instytutu Geologicznego www.pgi.gov.pl
Serdeczne zapraszamy na spotkanie.
poniedziałek, 08 luty 2010 czytaj całość
III ZŁAZ MAŁOGOSKI W 147 ROCZNICĘ BITWY MAŁOGOSKIEJ
Serdecznie zapraszamy na trzecią edycję złazu upamiętniającego Bitwę Małogoską.
Termin i miejsce: 21.02.2010 g. 13:00. Gospodarstwo agroturystyczne „Dworska Ostoja”, Leśnica 112, gmina Małogoszcz.
poniedziałek, 08 luty 2010 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs