Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
100-lat Oddziału PTK-PTTK w Kielcach - Relacja
W dniu 15 marca, w kościele OO. Pallotynów na Karczówce został zainaugurowany jubileusz 100-lecia działalności Oddziału PTK - PTTK w Kielcach. Obchody rozpoczęła Msza Św. koncelebrowana przez ks. Biskupa Ordynariusza Kazimierza Ryczana, następnie kol.Tomasz Wągrowski wygłosił gwędę historyczną o początkach krajoznawstwa w Polsce i w Kielcach. Kolejnym punktem programu było wspólne spotkanie przy ognisku turystycznym, śpiew oraz wspomnienia zawładnęły nami bez granic. W ten sposób powiedzieliśmy światu, że zaczynamy jubileusz 100-lecia działalności Oddziału PTK - PTTK w Kielcach.
piątek, 07 marca 2008 czytaj całość
Korona Gór Świętokrzyskich - nowa odznaka krajoznawcza już do zdobycia
Oddział Świętokrzyski PTTK zaprasza do zdobywania nowej odznaki Krajoznawczej "Korona Gór Świętokrzyskich". Zdobywanie odznaki ma na celu promowanie regionu – poznawanie jego piękna, historii, przyrody, tradycji,kultury i zabytków oraz popularyzację turystyki pieszej w całych Górach Świętokrzyskich, poznawanie ich walorów przyrodniczych oraz krajoznawczych, zwłaszcza na terenach mniej znanych i rzadziej uczęszczanych. Potwierdzenia zdobycia poszczególnych obiektów potwierdza się w specjalnej książeczce, która dostępna jest w siedzibie Oddziału przy ul. Sienkiewicza 29. Czytaj artykuł promujący zdobywanie odznaki
wtorek, 29 stycznia 2008 czytaj całość
Rok Przyrody PTTK
W związku z przypadającymi w roku 2008 rocznicami:
- 135 lat od założenia Galicyjskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, przekształconego w 1874 w Towarzystwo Tatrzańskie, które w swoim statucie zapisane miało jako jeden z celów "3. Ochronę zwierząt halskich: kozicy i świstaka."
- 100 lat od powołania w 1908 roku w Polskim Towarzystwie Krajoznawczym, Komisji Ochrony Osobliwości Przyrody, dla podkreślenia kontynuacji idei ochrony przyrody i roli jaką odgrywała ona w działalności Towarzystw, których spadkobiercą jest Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, oraz w działalności na rzecz ochrony przyrody w PTTK, Zarząd Główny PTTK ogłasza rok 2008 "Rokiem przyrody w PTTK".

niedziela, 27 stycznia 2008 czytaj całość
Rok Szlaków Turystycznych PTTK w woj. świętokrzyskim
W dniach 22-23 września 2007 roku Zarząd Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach, Dyrekcja Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz Klub Turystów Pieszych "Przygoda" zorganizowali w Świętej Katarzynie Konferencję z okazji obchodów „ROKU SZLAKÓW TURYSTYCZNYCH PTTK 2007” w woj świętokrzyskim.
Pierwszy raz po blisko 30 latach spotkały się dwie najważniejsze Komisje Zarządu Głównego PTTK. Komisja Turystyki Górskiej ZG PTTK i Komisja Turystyki Pieszej ZG PTTK oraz przedstawiciel Komisji Akademickiej ZG PTTK.
wtorek, 02 października 2007 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs