Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
Wyjazd Klubu Górskiego PTTK Kielce w Gorce


W dniach 10-11 listopada Klub Górski PTTK w Kielcach serdecznie zaprasza miłośników górskiej wędrówki na dwudniowy wyjazd w Gorce.
Szczegółowy program wyjazdu.
czwartek, 11 październik 2012 czytaj całość
Złaz jesienny Klubu Górskiego PTTK Kielce
Klub Górski PTTK Kielce zaprasza wszystkich miłośników jesiennej wędrówki na Klubowy Złaz Jesienny, który odbędzie się  28 października 2012r. Serdecznie zapraszamy !!!
Regulamin Złazu
środa, 10 październik 2012 czytaj całość
Z uśmiechem po Kielcach
Wycieczka piesza Z UŚMIECHEM PO KIELCACH w 70. rocznicę śmierci księdza Jacka Pyci zadedykowana przewodnikowi świętokrzyskiemu Jackowi Chojnowskiemu
Data: 14.10.2012r.
Trasa: Kielce dworzec PKS - Rynek - ul. Jana Pawła II - Cmentarz Stary
Spotkanie: dworzec PKP Kielce, godz. 10.11
Prowadzący: Grażyna Placek, Ryszard Garus, Jacek Skrzypczak
poniedziałek, 08 październik 2012 czytaj całość
Klub Podróżnika
Pałacyk Zielińskiego zaprasza:
10.10.  godz. 18.00 Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie: "AFRYKA W DWÓCH ODSŁONACH". Wstęp wolny
Część I - „W drodze do Timbuktu”, którą przemierzymy wraz z profesor UJK Danutą Rasałą.
18.10. godz. 18.00 Klub Podróżnika zaprasza na spotkanie: "AFRYKA W DWÓCH ODSŁONACH". Wstęp wolny
Część II -  „Solo przez Czarną Afrykę. Od Kapsztadu do Nairobi” . O swojej samotnej wyprawie opowie dr Zdzisław Piasta, pracownik naukowy Politechniki Świętokrzyskiej.
Więcej informacji na stronie: www palacykzielinskiego.pl
poniedziałek, 08 październik 2012 czytaj całość
Wyprawa Górska
poniedziałek, 08 październik 2012 czytaj całość
Przewodnikiem Świętokrzyskim możesz zostac i TY !!!

Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach zaprasza na kolejną edycję Kursu na Przewodnika Terenowego Po Woj. Świętokrzyskim. Rozpoczęcie zajęć planowane jest na koniec października. Dodatkowych szczegółów dowiesz się klikając na ten link.


Zapraszamy!
poniedziałek, 08 październik 2012 czytaj całość
XIII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy "Święty Krzyż 2012" - Rekordowe wędrowanie na Święty Krzyż
 
      W XIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym „Święty Krzyż 2012” wzięło udział 5190 turystów-pielgrzymów. To rekordowa liczba uczestników w historii rajdu. Najmłodsza uczestniczka miała… 10 dni.
      Wędrowano 15 trasami pięknej ziemi świętokrzyskiej. Najliczniej reprezentowana była trasa nr 6, „Zbójecka” z Bielin, wędrowało nią 1287 osób. Najdłuższą trasą był „Mocarny Szlak” z Kielc, która liczyła 40 km i została zorganizowana przez Klub Górski PTTK Kielce. Pod przewodnictwem Lecha Segieta i Pawła Milewicza wędrowały nią 32 osoby.
      W tym roku w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym wraz ze swoimi grupami dotarło na szczyt Łysej Góry 77 kapłanów, 23 siostry zakonne, 55 katechetów i 227 opiekunów świeckich. Z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach udział w Rajdzie wzięło 50 kleryków. Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej reprezentowało 300 uczniów. To najliczniejsza rajdowa grupa.
      Najmłodsi rajdowicze na Święty Krzyż dotarli z rodzicami w wózeczkach. Najmłodsza uczestniczka - Kinga Lisowska - miała 10 dni.
     Na rajdowej trasie wędrował również Rektor Politechniki Świętokrzyskiej profesor Stanisław Adamczak i Akademicki Klub Turystyki Kwalifikowanej PTTK Politechniki Świętokrzyskiej „Sabat”.
     Rajdowe trasy prowadziło stu przewodników świętokrzyskich z Kół Przewodników Świętokrzyskich z Kielc, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Skarżyska-Kamiennej, Starachowic i Radomia.
     Rajd zakończyła uroczysta Msza Święta, którą koncelebrowali biskupi Kazimierz Ryczan i Kazimierz Gurda z Kielc oraz Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza. - Wasza obecność w tym miejscu jest dowodem na to, że wybraliście pielgrzymkę. Bez względu na motywację ta wędrówka kosztowała was wysiłek, który w nią włożyliście. Takie jest wędrowanie człowieka. Zawsze wiąże się z trudnościami i walką z samym sobą - powiedział biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz, który wygłosił homilię.
     Inicjatorem rajdu, który od trzynastu lat towarzyszy uczestnikom tej niezwykłej wędrówki, jest biskup kielecki Kazimierz Ryczan. - Dziękuję wam, że jesteście, jest was tak dużo i jesteście zdyscyplinowani. Dziękuję za atmosferę modlitwy i śpiewu. Oby tak było zawsze! Niech Boże błogosławieństwo spłynie na was, na wychowawców i na wasze domy - powiedział biskup Kazimierz Ryczan i udzielił błogosławieństwa Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego.
     Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy to jedna z największych jednodniowych imprez turystyki pieszej w Polsce. Organizatorami rajdu jest Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Kieleckiej, Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach, Zespół Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej imienia świętego Stanisława Kostki w Kielcach oraz przewodnicy świętokrzyscy.
     W imieniu Sztabu Rajdu dziękuję wszystkim osobom, instytucjom, organizacjom, mediom i firmom, które pomagały przy organizacji rajdu. Największe słowa podziękowań należą się Wam drodzy wędrowcy - pielgrzymi za tak liczne uczestnictwo, za wysiłek i trud przedeptania tras rajdowych i dotarcie do stóp ołtarza w Sanktuarium Krzyża Świętego w najpiękniejszych górach - Górach Świętokrzyskich. Wszystkim - z całego serca - bardzo, bardzo dziękuję.
     Wszystkich turystów-pielgrzymów pragnę zaprosić na XIV Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy, który odbędzie się już za rok - 28 września 2013 roku.
 
KOMANDOR
XIII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2012”
Łukasz Zarzycki
Święty Krzyż, 29 września 2012 r.

niedziela, 07 październik 2012 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs