Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce
Aktualności
III Rajd Mikołajkowy
środa, 07 grudzień 2011 czytaj całość
Odsłonięto Tablicę poświęconą Mieczysławowi OrłowiczowiTablicę poświęconą Mieczysławowi Orłowiczowi - prekursorowi polskiej turystyki i krajoznawstwa, odsłonięto w sobotę w Świętej Katarzynie w Ośrodku Wypoczynkowym "Jodełka” podczas Regionalnego Forum Instruktorów Krajoznawstwa.

Świętokrzyscy krajoznawcy co roku spotykają się, aby podsumować swoją działalność. W sobotę wysłuchali także gawędy Tomasza Wągrowskiego o Mieczysławie Orłowiczu i jego świętokrzyskich wędrówkach, a każdy z uczestników spotkania otrzymał książkę "Mieczysław Orłowicz na szlakach Gór Świętokrzyskich”. Inicjatorem i fundatorem pamiątkowej tablicy jest Tomasz Wągrowski, a wykonał ją Sławomir Micek.
Mieczysław Orłowicz żył w latach 1881- 1959, był doktorem praw, prekursorem polskiej turystyki i krajoznawstwa, napisał ponad sto przewodników turystycznych, propagował turystykę w Bieszczadach Wschodnich, zaprojektował przebieg wschodniej części Głównego Szlaku Beskidzkiego, a jego imieniem nazwano przełęcz w Bieszczadach Zachodnich i Główny Szlak Sudecki.

Galeria
poniedziałek, 05 grudzień 2011 czytaj całość
Wspomnienie Jerzego...


W piątek w antykwariacie im. A Metzgera odyło się kolejne już Głośne Czytanie Nocą tym razem było poświęcone niedawno zmarłemu Jerzemu Kapuścińskiemu.

Spotkali się przyjaciele i znajomi, było ich tak wielu, że zajęte zostały miejsca siedzące i stojące.

Przypomniano głos Jerzego, fragmenty audycji nagranych w Polskim Radio, przeczytano fragmenty jego tekstów z przewodników i folderów których ten znawca regionu i przyrody napisał bardzo wiele.
Cezary Jastrzębski przypomniał, że Jerzy był człowiekiem bardzo pogodnym. - Zawsze opowiadał dowcipy i jeden o Wąchocku zapamiętałem. Andrzej Konopacki wspominał go jako świetnego organizatora, zaś Maciej Zarębski rewelacyjne napitki przygotowywane przez Jerzego.

Ponieważ wszyscy chcą by imię Jerzego Kapuścińskiego, jednego z największych naszych regionalistów przetrwało jego imieniem nazwano szlak czarny prowadzący z Nowej Słupi na Szczytniaka.

Galeria


niedziela, 04 grudzień 2011 czytaj całość
Rajd mikołajkowy po raz czwarty
Pod patronatem Wójta Gminy Bieliny serdecznie zapraszamy na IV Rajd Mikołajkowy
Termin: 3 grudnia 2011r.
Trasa: Kakonin - Kapliczka Świętego Mikołaja - Kakonin (4km)

Zbiórka godzina 11.30 - przed zabytkową chałupą z XIX wieku w Kakoninie (przy czerwonym szlaku turystycznym im. Edmunda Massalskiego).

czwartek, 01 grudzień 2011 czytaj całość
Głośne czytanie nocą
poniedziałek, 28 listopad 2011 czytaj całość
Nie żyje prof. Bielenin - badacz starożytnego hutnictwa Gór Świętokrzyskich
           W wieku 88 lat zmarł prof. Kazimierz Bielenin, jeden z odkrywców i pierwszych badaczy starożytnego hutnictwa w Górach Świętokrzyskich. Współtwórca Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego w Nowej Słupi i jeden z pomysłodawców odbywających się tam co roku "Dymarek Świętokrzyskich", podczas których "wytapia" się żelazo metodą sprzed 2 tys. lat. W 1996 roku otrzymał tytuł honorowego obywatela Nowej Słupi, a w 2006 roku statuetkę "Wędrowca Świętokrzyskiego" za zasługi dla turystyki i promocji naszego regionu.

Pogrzeb prof. Kazimierza Bielenina odbędzie się w piątek 25 listopada o godz. 11 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.
Cześć Jego pamięci...


wtorek, 22 listopad 2011 czytaj całość
Złaz jesienny Klubu Górskiego PTTK Kielce
wtorek, 22 listopad 2011 czytaj całość

Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs