Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprez



+ Nawigacja: PTTK Kielce » Galeria » Imprezy Przewodnickie » 2012.01.28-29 - XLI Zjazd Przewodników Świętokrzyskich - Bodzentyn 2012

2012.01.28-29 - XLI Zjazd Przewodników Świętokrzyskich - Bodzentyn 2012
W dniach 28-29 stycznia 2012r. odbył się XLI Zjazd Przewodników Świętokrzyskich. Tegoroczne święto przewodnickie miało miejsce w gmina Bodzentyn. Gościnie przywitał wszystkich przewodników gospodarz gminy, burmistrz - Stanisław Marek Krak. Zgodnie z programem głos zabrał również Przewodniczący Samorządu Przewodnickiego Zarządu Głównego PTTK - Stanisław Kawęcki. Nad całością przedsięwzięcia czuwał Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK Województwa Świętokrzyskiego w osobie przewodniczącego Kol. Kazimierza Micorka oraz Kol. Dominika Kowalskiego - Prezes Koła Przewodników Świętokrzyskich PTTK „Bartek”.
Do grona przewodników świętokrzyskich dołączyli kolejni miłośnicy regionu, którzy w roku ubiegłym otrzymali licencje przewodnika terenowego po województwie świętokrzyskim nadaną przez Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Dodatkowo na wniosek przewodników nadano godność Honorowego Przewodnika Świętokrzyskiego Januszowi Kędrackiemu, który organizując wycieczki regionalne dzięki wsparciu Gazety Wyborczej przybliża region świętokrzyski jego mieszkańcom.
W siedzibie Miejsko Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie spotkało się ponad stu trzydziestu przewodników świętokrzyskich z całej Polski. Zjazdy mają to do siebie, że mino zimowej aury i często niesprzyjających warunków atmosferycznych mają charakter szkolenia i przybliżenia wiedzy o znanym każdemu terenie, ale nie do końca odkrytym. Przewodnicy mieli okazję posłuchać o pierwszym autorze przewodnika po Górach Świętokrzyskich – o Tadeuszu Dybczyńskim, a postać tą przybliżył Jerzy Gągol. Trasę wycieczki niedzielnej przedstawił Zbigniew Brzeziński, który towarzyszył przewodnikom również w dniu wyjazdu. Kolejnym punktem programu było wystąpienie Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Bodzentyna – Stefana Rachtana, który z autopsji przekazał wiedze Pamiętników Dawidka Rubinowicza. Po ciepłym posiłku uczestnicy udali się na spacer po Bodzentynie gdzie zobaczyli wszystkie najważniejsze zabytki miasta.
Drugiego dnia korzystając z gościnności Świętokrzyskiego Parku Narodowego została zwiedzona siedziba Dyrekcji Parku a gawędą umilał pobyt dr Lech Buchholz oraz Zbigniew Brzeziński. Zgodnie z harmonogramem z wizytą przewodnicy udali się do Tarczka i Świętomarzy. Zakończenie zjazdu odbyło się uroczyście w Gospodarstwie Agroturystycznym „Na Górce” we Wądole Wiąckowskim.





powrótpowrót



Kielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


Współpraca