Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Galeria » Imprezy turystyczne » 18.11.2017r. - Zakończenie sezonu turystycznego w Górach Świętokrzyskich

18.11.2017r. - Zakończenie sezonu turystycznego w Górach Świętokrzyskich
Góry Świętokrzyskie, to miejsce wyjątkowe, bogate przyrodniczo, historycznie i turystycznie. Wędrówka świętokrzyskimi szlakami to przyjemność w czystej postaci. PTTK Oddział Świętokrzyski to wspólnota ludzi którzy ponad wszystko pogłębiają swą wiedzę na temat regionu świętokrzyskiego, ale też aktywnie promują województwo świętokrzyskie. Nasz turystyczny kalendarz wypełniony jest po brzegi, a Turystyczne zakończenie sezonu w Górach Świętokrzyskich to już tradycja, nie mogło go nie być również i w tym roku. Właśnie dlatego 18 listopada, w sobotni, nieco mglisty poranek o godzinie 9.30 ponad 30 – osobowa grupa turystów wyruszyła z Barczy, by powędrować świętokrzyskimi szlakami. Przez pierwszy odcinek marszu prowadził nas żółty szlak przez Klonów – skąd rozpościera się piękna panorama na Pasmo Masłowskie, aż do Bukowej Góry, najwyższego szczytu w Paśmie Klonowskim – 484 m.n.p.n. Stąd szlakiem zielonym poszliśmy do Bodzentyna, ale zanim tam dotarliśmy, Kol. Michał Jagodziński – przewodnik świętokrzyski pokazał wędrowcom polanę Obrazik, gdzie znajduje się mogiła partyzantów poległych w 1943 roku. Celem naszej wędrówki było Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, gdzie na wędrowców czekał ciepły posiłek przygotowany przez Stowarzyszenie Miejska Góra na Rzecz Rozwoju Celin i Podgórza.
Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji: Panu Marcinowi Sikorskiemu - Dyrektorowi Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, Pani Alinie Rdzanek – Prezesowi Stowarzyszenia Miejska Góra na Rzecz Rozwoju Celin i Podgórza, Kol. Michałowi Jagodzińskiemu – przewodnikowi świętokrzyskiemu, Kol. Robertowi Kulakowi i Zbigniewowi Borowcowi za przygotowanie fotorelacji, pracownikom Miejsko - Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, członkom Stowarzyszenia Miejska Góra na Rzecz Rozwoju Celin i Podgórza. A największe podziękowania należą się wszystkim uczestnikom Turystycznego zakończenia sezonu w Górach Świętokrzyskich, bez Was by się to nie udało.

powrótpowrótKielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs