Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Kalendarium Imprez » Na narty z PTTK Kielce
17 luty 2018 - Na narty z PTTK Kielce

Oddział Świętokrzyski PTTK  w Kielcach
zaprasza na wyjazd narciarski

Miejsce i termin
Jaworzyna Krynicka sobota 17 luty 2018r
.


Zima w górach trwa w najlepsze a Ty nie zacząłeś jeszcze sezonu zjazdowego? Chcesz pojeździć na stokach dłuższych niż w Górach Świętokrzyskich, a nie chce Ci się siedzieć za kierownicą po cztery godziny w każdą stronę?
Nie masz pomysłu na wolną sobotę?Chcesz zaszaleć na stoku ze znajomymi, zorganizować wyjazd integracyjny z kolegami z pracy?  Jedziesz poszaleć w Alpy, a nie masz możliwości poważniejszego treningu na trasach bardziej wymagających niż nasze świętokrzyskie? Jeździsz w Alpy czy na Słowację a nie znasz polskich ośrodków narciarskich – wcale nie takich złych jak myślisz? Nie możesz pojechać na narty na cały weekend? Bo obowiązki rodzinne, domowe itp? Zapracowana(y) jesteś tak, że na nic czasu nie ma, a zwłaszcza na deski (deskę)? Trwają ferie., więc weź dziecko na jednodniowy wypad na narty. My dajemy Ci taką możliwość! Nie musisz martwić się o transport!
Dowozimy Cię pod sam stok i dajemy możliwość zakupu karnetów  (grupa powyżej 20 osób) po niższej cenie!Zapraszamy na jednodniowy wyjazd na narty i snowboard do Ośrodka Narciarskiego Jaworzyna Krynicka w Krynicy.
Na Jaworzynie Krynickiej panują doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych: narciarstwa zjazdowego, biegowego i snowboardu. Pokrywa śnieżna utrzymuje się tutaj, co najmniej przez 4 a często nawet 5 miesięcy w roku. Na stokach Jaworzyny Krynickiej jest wytyczonych 7 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km, z tego cztery posiadają homologacje FIS. W planach jest wytyczenie kolejnych tras zjazdowych. Do dyspozycji narciarzy w sezonie zimowym, oprócz 6-os kolei gondolowej, dwóch 4-os kolei krzesełkowych, jest także osiem wyciągów orczykowych. Trasy narciarskie mają zróżnicowany stopień trudności. Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką ma długość 2 211 m. Biegnie z Czarnego Potoku na szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.) i przebiega wzdłuż stoku góry, w otoczeniu niepowtarzalnych krajobrazów i soczystej beskidzkiej przyrody. W ciągu jednej godziny kolej gondolowa może wywieść 1600 osób. Sześcioosobowe kabiny, poruszają się z prędkością 5 m/s i zapewniają przy tym wygodną i bezpieczną jazdę. Przejazd koleją na szczyt Jaworzyny Krynickiej zajmuje zaledwie 7 minut. Ze szczytu Jaworzyny Krynickiej można podziwiać wspaniałe beskidzkie krajobrazy, Tatry Słowackie a nawet najwyższe szczyty bieszczadzkie. Na terenie ośrodka znajduje się m.in. szkoła narciarska, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarskiego oraz snowboardowego. Góralski klimat poczuć można w jednej z kilku regionalnych karczm.

Cel wyjazdu:
 - danie szansy narciarzom na poznanie ośrodków narciarskich w polskich Beskidach,
 - możliwość szusowania na trasach dłuższych i trudniejszych niż nasze świętokrzyskie,
 - trening dla tych co planują wyjazd w Alpy,
- zapracowanym i tym co nie mogą pojechać na dwa dni dać szansę na krótki kontakt z nartami.
- zachęcenie do jazdy tych, którym wydaje się, że już sobie nie pojeżdżą poza stokami świętokrzyskimi

W programie:

 - przejazd na trasie Kielce – Busko - Nowy Korczyn – Koszyce – Brzesko – Nowy Sącz – Krynica – Czarny Potok (Jaworzyna Krynicka)
- opowieści w czasie jazdy co widać słychać i czuć, a czego nie widać nie słychać i nie czuć,                                
 - jazda na nartach/snowboardzie w godz. 9:00 – 18:00,
 - podziwianie panoram w każdą z możliwych stron, najładniejsze na południe,
 - sprawdzenie stanu narciarskich tras zjazdowych na Jaworzynie Krynickiej,
 - powrót do domu – przejazd na trasie Czarny Potok – Krynica – Nowy Sącz – Brzesko – Koszyce –Nowy Korczyn – Busko – Kielce
Plan ramowy:
17 luty 2017r. (sobota):
Zbiórka godz. 4.30 przy ul. Bpa Kaczmarka (koło Biedronki)  w Kielcach
Wyjazd godz. 4.45
Przejazd na trasie przejazd na trasie Kielce – Busko - Nowy Korczyn – Koszyce – Brzesko – Nowy Sącz – Krynica – Czarny Potok (Jaworzyna Krynicka)
Indywidualna jazda na nartach/ snowboardzie od godziny 9:00 do godziny ok.18:00.(czas jazdy i przerwy na posiłki lub inne potrzeby).
Wyjazd z Czarnego Potoku ok. 18.00-18.30, powrót do Kielc ok. 22.00-22.30.

CENA OBEJMUJE:
* opieka pilota!
* transport w dwie strony!
* zniżkę 5% na skipass (przy 20 osobach)!

Szczegóły o stacji Jaworzyna Krynicka
http://jaworzynakrynicka.pl
Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników wyjazdu.powrótpowrótKielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs