Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Kalendarium Imprez » Na narty z PTTK Kielce
24 luty 2018 - Na narty z PTTK Kielce

Oddział Świętokrzyski PTTK  w Kielcach
zaprasza na wyjazd narciarski

Miejsce i termin
Szczyrk –Ośrodek Narciarski Szczyrk Mountain Resort  sobota 24 luty 2018r.


Nie jeździłeś jeszcze najnowocześniejszą i największą kolejką gondolową w Polsce? Z nami masz szansę!
Zima w górach trwa w najlepsze a Ty nie zacząłeś jeszcze sezonu zjazdowego? Chcesz pojeździć na stokach dłuższych niż w Górach Świętokrzyskich, a nie chce Ci się siedzieć za kierownicą po cztery godziny w każda stronę?
Nie masz pomysłu na wolną sobotę? Chcesz zaszaleć na stoku ze znajomymi, zorganizować wyjazd integracyjny z kolegami z pracy?  Jedziesz poszaleć w Alpy, a nie masz możliwości poważniejszego treningu na trasach bardziej wymagających niż nasze świętokrzyskie?  Jeździsz w Alpy czy na Słowację a nie znasz polskich ośrodków narciarskich – wcale nie takich złych jak myślisz? Nie możesz pojechać na narty na cały weekend? Bo obowiązki rodzinne, domowe itp? Zapracowana(y) jesteś tak, że na nic czasu nie ma, a zwłaszcza na deski (deskę)? Trwają ferie, więc weź dziecko na jednodniowy wypad na narty.
My dajemy Ci taką możliwość!
Nie musisz martwić się o transport!
Dowozimy Cię pod sam stok!
Zapraszamy na jednodniowy wyjazd na narty i snowboard
do Ośrodka Narciarskiego Szczyrk Mountain Resort
w Szczyrku
Szczyrk Mountain Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Zlokalizowany w Beskidzie Śląskim na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m. Jest doskonałą propozycją dla turystów z aglomeracji Śląskiej i Małopolskiej, jak i południowych sąsiadów z Czech i Słowacji.
Ośrodek posiada przeszło 22 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km tras.
Szczyrk Mountain Resort jest obecnie po pierwszym etapie modernizacji i od sezonu 2017 dysponuje nową 10-osobową koleją gondolową oraz dwoma 6-osobowymi  kolejami kanapowymi. Ośrodek obsługuje również sześć wyciągów orczykowych. Wybudowany całkiem nowy system naśnieżania z dużym zbiornikiem o pojemności 100 000 m3 (40 basenów olimpijskich) na Hali Skrzyczeńskiej zasila w wodę 230 lanc i armatek śnieżnych.
Modyfikacjom zostały poddane również trasy zjazdowe, dzięki poszerzeniu i wyprofilowaniu korzystanie z nich jest teraz bardziej komfortowe. Serce ośrodka stanowi teraz nowe centrum – SZCZYRK-GONDOLA. Przy dolnej stacji 10-osobowej godnoli znajduje się duży budynek wielofunkcyjny z kasami, infocentrum oraz z wypożyczalnią sprzętu, sklepem i przechowalnią. Do dyspozycji gości ośrodek oddaje duży parking na około 700 samochodów, bar Apres Ski oraz Bistro.

Cel wyjazdu:
 - danie szansy narciarzom na poznanie ośrodków narciarskich w polskich Beskidach,
 - możliwość szusowania na trasach dłuższych i trudniejszych niż nasze świętokrzyskie,
 - trening dla tych co planują wyjazd w Alpy,
- zapracowanym i tym co nie mogą pojechać na dwa dni dać szansę na krótki kontakt z nartami.
- zachęcenie do jazdy tych, którym wydaje się, że już sobie nie pojeżdżą poza stokami świętokrzyskimi

W programie:
 - przejazd na trasie Kielce - Miechów – Wolbrom – Olkusz – Dabrowa Górnicza – Tychy – Pszczyna – Bielsko-Biała - Szczyrk
 - opowieści w czasie jazdy co widać słychać i czuć, a czego nie widać nie słychać i nie czuć,
 - jazda na nartach/snowboardzie w godz. 8:30 – 16:00,
 - podziwianie panoram w każdą z możliwych stron,
 - sprawdzenie stanu narciarskich tras zjazdowych w Szczyrku,
 - powrót do domu – przejazd na trasie Szczyrk – Bielsko-Biała – Pszczyna – Tychy – Dąbrowa Górnicza – Olkusz – Wolbrom – Miechów – Kielce
Plan ramowy:
24 luty 2017r. (sobota):
Zbiórka godz. 4.15 przy ul. Bpa Kaczmarka (koło Biedronki)  w Kielcach
Wyjazd godz. 4.30
Przejazd na trasie przejazd na trasie Kielce – Miechów – Wolbrom – Olkusz – Dabrowa Górnicza – Tychy – Pszczyna – Bielsko-Biała - Szczyrk
Indywidualna jazda na nartach/ snowboardzie od godziny 8:30 do godziny ok.16:00. Od godziny 16:00 do godziny odjazdu autobusu czas wolny (posiłki lub inne potrzeby).
Wyjazd ze Szczyrku ok. 17.00-17.30, powrót do Kielc ok. 21.30-22.00.

WYJAZD OBEJMUJE:
* opieka pilota!
* transport w dwie strony!
Szczegóły o stacji Szczyrk Mountain Resort 
http://www.szczyrkowski.pl
Organizator nie bierze odpowiedzialności za ewentualne szkody wyrządzone przez uczestników wyjazdu.powrótpowrótKielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs