Oferta turystyczna
Kalendarz imprez
Newsletter
Jeśli chcesz być informowany na bieżąco o nowościach w naszym serwisie podaj swój adres e-mail.
Wspomnienia z imprezZamow przewodnika
+ Nawigacja: PTTK Kielce » Kalendarium Imprez » Rowerowe Świętokrzyskie !
29 lipiec 2018 - Rowerowe Świętokrzyskie !


Rowerowe Świętokrzyskie!


Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach zaprasza na niedzielną rowerową wycieczkę po pięknym i tajemniczym regionie świętokrzyskim.   Z nami masz szansę dotrzeć w nieznane i poznać tajemnice naszej małej ojczyzny.
Wystarczy sprawny rower, chęci i ruszamy.  Chcemy na rowerze poznawać bliskie nam okolice więc nie tylko jedziemy, ale też opowiadamy, wspominamy i odkrywamy. Łączymy przyjemne z pożytecznym. Jeśli nie straszne Ci ok. 50km dystanse i średnie tempo jazdy na rowerze ok. 15km/h, a dodatkowo chciałbyś dowiedzieć się co mijasz pedałując to czekamy na Ciebie 29.07.2018 roku o godzinie 9:00. Daj się namówić :)

Zapisy i wpłaty: Biuro Oddziału Świętokrzyskiego PTTK w Kielcach ul. Sienkiewicza 29 do dnia 23.07.2018. Brak wpłaty skutkuje usunięciem z listy uczestników.  Wpłata nie podlega zwrotowi.
Koszt: 25zł/osoby
Cena zawiera: ubezpieczenie NNW, opiekę przewodnika i pilota na trasie
Wycieczka odbędzie się przy minimum 16 osobach chętnych

Data: 29.07.2018r.
Zbiórka: godz. 9.00, Park Miejski im. Stanisława Staszica/Muszla koncertowa

W programie:
Przejazd rowerem na trasie Kielce-Piekoszów (Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia z XVII wiecznym cudownym obrazem Maryi) – Miedzianka (historyczne miejsce wydobycia miedzi w Górach Świętokrzyskich,  przystanek widokowy) – Gościniec (Pomnik Lotników) – Chęciny (miasto Królów Polski z 13 wiecznym obronnym zamkiem) – Przerwa obiadowa – Pasmo Zelejowej (niezapomniany widok na Chęciny) – Pasmo Zgórskie – Szewce (pomnik Bitwy Żołnierzy AK) – Białogon (osiedle górnicze z kościółkiem z początku XX wieku w stylu zakopiańskim)- Kielce – 65km i ok. 7h.

Uwagi organizacyjne:
Każdy uczestnik musi posiadać sprawny rower wraz z oświetleniem. 
Podczas wycieczki poruszamy się po drogach asfaltowych oraz szutrowych.
Zalecamy używanie kasku. Trasy mogą ulec zmianie ze względu na warunki atmosferyczne, stan szlaku oraz sprawność grupy.powrótpowrótKielce - Informacje Z życia PTTK
Region - warto zobaczyć


WspółpracaFacebook
Konkurs