tel. biuro: 41 344 77 43
wt: 10:00-18:00
śr-pi: 10:00-16:00

I Maraton Pieszy Przedwiosnie

Wszystko zaczyna się od marzeń…
My, dążąc do spełnienia naszego marzenia, wymyśliliśmy Maraton Pieszy Przedwiośnie. Obserwując świętokrzyski „rynek” imprez turystycznych, wiedzieliśmy, że czegoś brakuje. Były 25-tki, 50-tki i 100-tki...i znaleźliśmy niszę, którą chcieliśmy wypełnić. Tak właśnie po wielu rozmowach i pomysłach powstał Maraton Pieszy Przedwiośnie, czyli 76-cio kilometrowa trasa wiodąca przez najpiękniejsze zakątki Gór Świętokrzyskich.

fot z borowiec 1

Choć z nazwy maraton miał być pieszy, to od początku nie chcieliśmy zamykać się w sztywnych ramach i byliśmy otwarci na udział każdego, kto tylko miał siły i kondycję do wzięcia udziału w imprezie długodystansowej. Tak więc na starcie spotkali się zarówno piechurzy, jak i biegacze, choć tych pierwszych było zdecydowanie więcej.

fot borowiec 7

fot z borowiec 27

Zapisy na Maraton Pieszy Przedwiośnie ruszyły 12 lutego 2017 r. i trwały tylko 5 godzin, a na liście znalazło się 75 uczestników.

Od tej chwili oficjalnie ruszyliśmy z przygotowaniami. Korzystając z doświadczenia w organizacji 50-tek świętokrzyskich, ale i ucząc się nowych rzeczy, przez dwa miesiące od dnia zapisu przygotowaliśmy Maraton Pieszy Przedwiośnie. To był aktywny czas, w trakcie którego dogrywaliśmy szczegóły.

Trasa jaką zaplanowaliśmy przebiegała z Ciekot przez Świętą Katarzynę – Kakonin – Hutę Szklaną – Święty Krzyż – Baszowice – Wolę Szczygiełkową – Bodzentyn – Bukową Górę – Klonów – Masłów – Ciekoty.

img 1997

img 2118

Dzień maratonu przyszedł szybciej niż mogliśmy się spodziewać: 9 kwietnia 2016 r. już od 5.00 do Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach przybywali pierwsi uczestnicy. Po odebraniu pakietów i ostatnich analizach trasy przyszedł czas ma start. Uczestnicy zmierzyli się z nie lada wyzwaniem – 75 km, a na nich kilka punktów kontrolno-żywieniowych i znów spotkanie w Ciekotach.

fot grzegorz gruszka

img 2131

Pierwszy punkt kontrolny znajdował się po 1,5 km na przełomie Lubrzanki i pokazał orientacyjny czas marszu uczestników. Następnym miejscem na meldunek była Święta Katarzyna.

fot brzoza dziedzic 3

Nie zwalnialiście tempa, i kolejne punkty kontrolne znajdowały się w: Kakoninie, w Osadzie Średniowiecznej w Hucie Szklanej, w Baszowicach, w Woli Szczygiełkowej, w Bodzentynie, w Klonowie i ostatni w Masłowie. Dzięki punktom wiedzieliśmy, na jakim etapie marszu byliście.

fot borowiec 14

fot brach witkowska 5

fot baran kranicka lisowska 35

Pogoda była iście przedwiośniowa. Ulewny deszcz nie ustawał przez cały dzień, ale nic nie mogło popsuć Waszych dobrych humorów.

fot herbu 30

fot grzegorz gruszka 12

Finalnie w imprezie wystartowało 71 osób, w tym 20 kobiet i 51 mężczyzn, a ukończyło 64 osoby, łącznie na całej trasie było 9 punktów kontrolnych, a w organizację włączyło się 30 osób.
Ogromne gratulacje dla tych którzy przebyli trasę imprezy!!!

fot grzegorz gruszka 3

fot grzegorz gruszka 35

10 kwietnia odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i unikatowych medali wykonanych techniką witrażu. Wielkie brawa i ukłony dla Was za nieustępliwość i wytrwałość w dążeniu do mety.

fot d.rbalski 154

fot archiwumsd 41

fot archiwumsd 6

fot d.rbalski 92

Ogrom podziękowań kierujemy również w stronę wszystkich osób które zdecydowały pomóc nam w orgazniacji Maratonu Pieszego Przedwiośnie.

 

Wszystkie fotografie pochodzą z archiwum PTTK Kielce i zostały wykonane przez wolontariuszy pracujących przy organziacji I Maratonu Pieszego Przedwiośnie