tel. biuro: 41 344 77 43
wt: 10:00-18:00
śr-pi: 10:00-16:00

Zamów przewodnika

Zapraszamy do czarującego i pełnego wrażeń Regionu Świętokrzyskiego!

Dzięki bogatej ofercie turystycznej, każdy znajdzie coś dla siebie. Na turystów lubiących piesze wędrówki czeka kilkadziesiąt kilometrów znakowanych szlaków turystycznych. Wszystkie trasy prezentują walory przyrodnicze i kulturowe ziemi świętokrzyskiej.

O magicznej atmosferze naszego regionu w dużym stopniu decyduje malowniczość Gór Świętokrzyskich, bogactwo lasów Puszczy Jodłowej, uroki krajobrazowe Ponidzia, unikalne jaskinie i grupy skalne. Jedną z głównych atrakcji regionu jest Świętokrzyski Park Narodowy.

Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych turystów a to za sprawą Muzeum Zabawy i Zabawek w Kielcach, Parku Miniatur w Krajnie lub Centrum Nauki Leonardo da Vinci w Gminie Chęciny.


Zapewniamy, że u Nas nie będziesz się nudził !

Jeśli chcecie Państwo uzyskać dodatkowe informacje proponujemy zadzwonić bezpośrednio pod numer 664-730-930

Cennik

Do 2h po Kielcach

od 370 zł brutto

Do 4h po Kielcach

od 500 zł brutto

Do 8h po Kielcach
lub województwie świętokrzyskim

od 750 zł brutto

Programy zwiedzania

Kielce

Spotkanie z przewodnikiem - zwiedzanie rezerwatu geologicznego Kadzielnia. Następnie przejście „Aleją Sław” w Parku Miejskim na Plac Artystów. Spacer ulicą Sienkiewicza w kierunku Wzgórza Zamkowego. Tam znajduje się Pałac Biskupów Krakowskich (możliwe zwiedzanie wewnątrz lub z zewnątrz), Ogród Włoski, Katedra. Wizyta na Rynku (możliwy czas wolny), następnie przejazd do rezerwatu krajobrazowego Karczówka. To charakterystyczne w krajobrazie kieleckim wzniesienie jest doskonałym punktem widokowym na Kielce i Góry Świętokrzyskie. Na szczycie znajdują się zabudowania kościoła św. Karola Boromeusza i klasztor pobernardyński. Obiektem, który przyciąga uwagę turystów jest kaplica św. Barbary, a w niej figura patronki górników.

Czas : ok. 5h

 

Oczywiście każdy program możemy ułożyć indywidualnie, dostosowując do potrzeb grupy.

Wybierz sposób zamówienia
Przewodnika Świętokrzyskiego: